Sylwia Grzeszczak

Wokalistka, pianistka, kompozytor, autorka tekstów… jednym słowem człowiek-orkiestra…

Nie jest łatwo przejść „Od przedszkola do Opola”. Popularny niegdyś program był dla wielu dzieci tylko krótką muzyczną przygodą. Jednak dla 5-letniej Sylwii Grzeszczak nie było innego wyjścia – scena była jej pisana. Chwilę później w domu pojawił się fortepian, w którym również zakochała się od pierwszego „dotknięcia” klawisza.
Sylwia ukończyła dwie szkoły muzyczne w Poznaniu i chociaż była wyróżniającą się pianistką, dobrze wiedziała że musi połączyć w sobie dwie miłości: grę i śpiew. Uczestniczyła w IV edycji programu Idol, gdzie jako 15-latka doszła do etapu klubowego i o mały włos nie znalazłaby się w finale.
W roku 2008 Sylwia podjęła współpracę z Liberem, który jako raper i autor tekstów szukał młodej, utalentowanej wokalistki do nowego projektu. I chyba lepiej nie mógł trafić. Wspólnie szybko zdobyli polską publiczność. Single „Co z nami będzie”, „Nowe szanse”, czy „Mijamy się” stały się megaprzebojami, długo utrzymując się na szczytach największych polskich rozgłośni radiowych, takich jak: RMF-FM, Radio Zet, czy Radio Eska.
Pierwszym samodzielnym osiągnięciem, które otrzymała Grzeszczak była statuetka Eska Music Award w 2009 roku w kategorii Artystka roku. Artystka została laureatką takich nagród jak Eska Music Awards, Superjedynki, VIVA Comet, TOPtrendy czy Mikrofony Popcornu. Praktycznie w każdym z nich była również nominowana. Sylwia to jedyna popowa wokalistka, która oprócz tego że ma ponadprzeciętny głos, potrafi również doskonale grać na fortepianie (jest zawodową pianistką).
Aby opisać karierę Sylwii Grzeszczak potrzebne byłoby co najmniej kilkanaście stron, ogrom sukcesów i wielkich przebojów takich jak “Małe rzeczy“, “Tamta dziewczyna“, “Sen o przyszłości“ i wiele innych.